Tramvaylarda 30 Ağustos farkındalık çalışması – Halk Gazetesi | Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri
31 Mayıs 2020
  • 19:58 Sergio Gürlek Corona Engeli Tanımıyor
  • 09:29 Mutlu Olmak İçin Tatlı Likitler
  • 23:07 Türkiye’nin En Güncel Teknoloji Sitesi TeknoSitesi
  • 21:45 Tuz Lambası Nasıl Kullanılır?
  • 18:44 Portbet Yatırım Bonusları

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Furya Derneği’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği Hayal Vagonu Projesi’nde daha önce kadına şiddete dikkat çekmek için gerçekleştirilen farkındalık çalışması bu kez 30 Ağustos Zafer Bayramı için gerçekleştirildi.

Tramvayların tutamaklarına astıkları kartlarla farkındalık ve toplum içerisinde bilinçlendirme çalışmaları yürüten Furya Derneği bu kez Eskişehir’de tramvayları 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajları ile süsledi.

Büyükşehir Belediyesi, sosyal sorumluluk projelerine destek vermeye devam ediyor. Hayal Vagonu Projesi ile belirli konuları seçerek çeşitli bilgilendirme kartları hazırlayan Furya Derneği, gerçekleştirdikleri çalışmalarla önemli konulara dikkat çekmeyi amaçlıyor. Daha önce Eskişehir ve Kayseri’de eş zamanlı olarak “İstismar ve Tecavüz” temalı kartlar asarak konu hakkında kamuoyu oluşturmaya çalışan dernek, bu kez Eskişehir ve İzmir Büyükşehir Belediyeleri’nin destekleri ile tramvayları 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajları ile süsledi.

Sabah saatlerinde tramvaya binen vatandaşlar, Furya Derneği’ne ve Büyükşehir Belediyesi’ne böyle önemli bir konuya dikkat çektikleri için teşekkür etti. Vatandaşlardan Rıza Özdemir Eskişehirli olduğu için bir kez daha gurur duyduğunu ifade ederek “Bu proje gerçekten çok ilgimi çekti. Araca biner binmez hemen telefonuma sarılarak sarıldım ve her yeri fotoğrafladım. Türkiye’nin dört bir yanını gezdim, ama böyle bir çalışmayı ilk kez kendi kentimde gördüm ve gurur duydum. Özellikle ülke olarak zor günlerden geçtiğimiz bu günlerde bu tür çalışmaların çok kıymetli olduğunu düşünüyorum” diyerek Büyükşehir Belediyesi ve Furya Derneği’ne teşekkür etti.

Tramvay tutamaklarına yerleştirilen kartlarda, 30 Ağustos’un önemi, Atatürk’ün sözleri ve Milli Mücadele’ye destek veren kahramanların isimleri yer alıyor. Kartlar iki gün boyunca araçlarda yerini almaya devam edecek.

Halk Gazetesi

RELATED ARTICLES
Gaziantep masaj salonu Kütahya masaj salonu Elazığ masaj salonu Trabzon masaj salonu Malatya masaj salonu Sivas masaj salonu Ordu masaj salonu Sakarya masaj salonu Aydın masaj salonu Kocaeli masaj salonu Tekirdağ masaj salonu Adana masaj salonu Çanakkale masaj salonu Kayseri masaj salonu Denizli masaj salonu Gaziantep masaj salonu