GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-02-2023 17:03

Liposuction ve Yöntemleri Nelerdir?  

Liposuction ve Yöntemleri Nelerdir?  

Liposuction ve Yöntemleri Nelerdir?  

Liposuction
işlemleri obezite gibi kilo problemi olmayan ancak vücudun belirli bölgelerinde bulunan fazlalıkların yok edilmesi için uygulanan bir tedavi tekniğidir. Vücutta var olan fazla yağ dokularının alınmasında önemli rol oynayan liposuction işlemleri, vücuda daha iyi bir şekil kazandırılması için en ideal yöntemlerin başında gelir.

Halk arasında yağ aldırma olarak bilinen liposuction kişiden kişiye farklılık göstererek kalça, basen, karın, bel ve diz bölgelerine uygulanabilir. Liposuction, kişinin durumuna ve işlem sonrası beklentisine bağlı olarak farklı teknikler kullanılarak yapılır. Son yılalr da bölgesel zayıflama teknikleri arasında en çok liposuction işlemlerinin tercih edildiğini söylemek mümkün.

Liposuction Nedir?

Yanlış beslenme alışkanlıkları ve hareketsiz yaşamın getirdiği olumsuzlardan bir tanesi de vücutta oluşan fazla yağ dokularıdır. Kişilerin çok kiloya sahip olmamasına rağmen oluşan yağ dokularından dolayı fiziksel bozukluk yaşaması mümkündür. Bu tip durumlarda bölgesel zayıflama tekniklerine başvurulur. Bölgesel zayıflama teknikleri arasında yer alan liposuction, kişinin durumuna göre lokal veya genel anestezi altında uygulanır. Liposuction işlemlerine tüm spor ve diyet programlarının yetersiz kaldığı durumlarda başvurulur. Liposuction işlemleri ile vücudun hem alt hem de üst kısmından fazla yağlardan kolaylıkla kurtulmak mümkün.

Liposuction Hangi Durumlarda Yapılır?

Vücutta biriken yağların cerrahi prosedürler kullanılarak vücuttan uzaklaştırılmasını sağlayan liposuction işlemleri, teknolojinin gelişimi ile beraber oldukça kolay teknikler kullanılarak yapılmaya başlanmıştır. Durumun böyle olması ise internet arama motorlarında bu işlem hangi durumlarda yapılabilir araştırmalarını artırmıştır. Liposuction işlemleri genellikle hamilelik ve doğum sonrası oluşan deri sarkıklarının yok edilmesi amacı ile tercih edilir. Ayrıca vücutta oluşan selülitlerin en aza indirilmesinde de liposuction işlemlerine başvurulur. Liposuction işlemleri sırasında karın germe gibi ekstra vücut estetik işlemlerine de ihtiyaç duyulabilir.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Son dönemlerde sürekli olarak gelişen bir teknolojinin olması, tıp dünyasında yapılan işlemlerde de gelişim ve farklılıkların yaşanmasına neden olmuştur. Bu durum liposuction işlemlerinde kullanılan teknik ve tedavi metotlarında da etkili olmuştur. Liposuction işlemleri hastanın durumuna ve hekimin işlem öncesinde yapmış olduğu tetkik sonuçlarına göre 5 farklı yöntemde uygulanır. Liposuction işlemleri vakum yardımlı liposuction, ultrasonik liposuction, güç yardımlı liposuction, su yardımlı liposuction ve radyo frekans destekli liposuction olarak sıralanabilir. Liposuction fiyatları uygulanan yönteme bağlı olarak değişiklik gösterir.

Liposuction Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Cerrahi operasyonların hemen hemen hepsinde olduğu gibi liposuction işlemleri öncesinde de dikkat edilmesi gereken hususlar olduğu unutulmamalıdır. Liposuction işlemleri öncesinde hastanın şeker ve hamur yiyeceklerinden uzak durması, et veya süt ürünlerin besin tüketimi yapılıp bol protein alması gerekir. Liposuction öncesinde hekim tarafından çeşitli tahlil ve tetkikler yapılarak uygulanacak olan tedavi metodu belirlenir.

Liposuction Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Liposuction ameliyatı sonrasında hekimler tarafından hastanın tuz oranı bulunan besinlerden uzak durulması tavsiye edilir. Tuzlu yiyeceklerde bulunan sodyum, vücutta ödem oluşturacağından tuzlu yiyeceklerden uzak durmak büyük önem taşır. Ayrıca alkollü içecekler iyileşme sürecini olumsuz etkileyeceğinden, işlem sonrasında ortalama 2 hafta alkol ve alkollü içeceklerin tüketiminden uzak durulması gerekir.

Liposuction Kimler Olmalı?

Liposuction işlemleri herhangi bir sağlık problemi olmayan ve belirli bir yaşın altında ki herkese uygulanabilir.

Liposuction Fiyatları

Liposuction işlemlerinin kişilere sağlamış olduğu avantajlar liposuction fiyatları hakkında yapılan araştırmaları da artırır. Liposuction fiyatları birçok farklı etkene bağlı olarak değişiklik gösterir. Liposuction fiyatları belirlenirken hastanın vücudunda bulunan yağ oranı, işlem yapılacak bölge ve işlemi yapacak olan sağlık kuruluşunun deneyimi etkili faktörler arasında yer alır.

https://www.mustafaaydinol.com/liposuction/ bilgi için hemen tıklayın.

AdminAdmin