GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-01-2023 13:09

Led Ekranın Amacı Nedir?

Led Ekranın Amacı Nedir?

Ekran, görüntüleri yüzeylere yansıtmak için ışık yayan diyotlar veya LED'ler kullanan bir ekran teknolojisidir.

Led Ekran, reklam, tabela, ürün paketleme ve otomotiv tasarımı gibi çeşitli amaçlarla kullanılan bir ekran teknolojisine dönüşmüştür.

Led Ekran sektörü, farklı sektörlerden yüksek çözünürlüklü ekranlara yönelik artan talep nedeniyle son zamanlarda büyük bir büyüme gördü.

Led Ekranın Amacı Nedir?

Led ekran, digital signage sistemlerinde sıklıkla kullanılan bir ışık yayan diyottur (LED). Dijital billboard ve led ekran olarak da adlandırılır.

Led ekranın amacı, işletme veya şirket hakkında hatta sunduğu ürün ve hizmetler hakkında bilgi vermektir. Bu, reklamlar veya hatta şirketin kendisinden gelen mesajlar aracılığıyla yapılabilir.

Piyasadaki Farklı LED Ekran Türleri Nelerdir?

Piyasada birçok LED ekran türü bulunmaktadır. Bu ekranlar çeşitli endüstrilerde ve uygulamalarda kullanılmaktadır.

Bu yazıda, piyasada bulunan farklı LED ekran türleri hakkında konuşacağız. Ayrıca bu ekranların çeşitli endüstrilerde ve uygulamalarda nasıl kullanılabileceğine de bakacağız.

LED Ekran Çeşitleri: Piyasada birçok farklı LED ekran türü bulunmaktadır. Bazıları şunları içerir:

- Doğrudan görünüm: Bu tür, pikselleri aydınlatmak için yalnızca birkaç LED içeren geleneksel bir CRT ekrana biraz benzer.

- Kenardan aydınlatmalı: Bu türün kenarlarında LED'ler bulunur, bu da onu daha da geniş bir ekran gibi gösterir - Ortam Işığı Yayan Diyot (ALED) veya Mikro Ekranlar: Bu türlerde, yakın mesafeden gözlerinizin önüne yerleştirilmiş küçük LED ekranlar bulunur; gözlük takmanız veya başka herhangi bir özel ekipman kullanmanız gerekmez

 

AdminAdmin