GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-02-2023 17:04

Burun Estetiği Neden Yapılır?

Burun Estetiği Neden Yapılır?

 

Burun Estetiği Neden Yapılır?

Burun estetiği ameliyatı fonksiyonel ya da kozmetik sebepler ile yapılır. Bunun estediğinin yapılması sebeplerinden ilki burunda bulunan doğumsal ve sonradan gelişmiş bir şekil bozukluğu sebebiyle nefes alıp vermeye ilişkin sorunların görülmüş olmasıdır. Solunum problemlerine sebep olan şekil bozukluğu gözle görülebilir bir bozuk olabileceği gibi burnun iç kısmında yer alan ve dışarıdan fark edilmeyecek bir bozukluk da olması muhtemeldir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği ameliyatı burun şeklini yapı içerisindeki kemik ve kıkırdak yapılarında değişiklikler uygulanarak gerçekleştirilmiş olan bir plastik cerrahi operasyonudur. Burun estetiği yapılacak olan operasyonun içeriğine ve plastik cerraha göre değişir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

Fiziksel muayene esnasında hastanın burun derisi iç ve dış yapıları detaylı bir şekilde incelenir ve yapılacak olan değişiklikler doktor tarafından planlanır. Doktor aynı zamanda ameliyat öncesinde hastanın uygunluğuna karar vermek adına farklı kan analizleri ve biyokimyasal laboratuvar tetiklerini de talep edebilir.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Burun kemik alanında bir eğrilik ya da çıkıklığın olması kıkırdak yapısında gözlemlenmiş olan şekil bozuklukları burnun aşırı derecede büyük olması burun yapısında asimetrik olması gibi durumlar burun estetiği ameliyatını gerektirmiş olan sebepleri arasındadır. Estetik maksatla yapılmış olan operasyonlarda tamamen kişisel tercih etkendir.

Bazı kişiler çok büyük ya da çıkıntılı bir burnu olmasına karşılık burnunun görünümünden rahatsız olmazken bazı kişiler normal görünümde olan burun yapısına sahip olmalarına karşılık farklı bir burun görüntüsünü tercih edebilir. Yaygın olarak yapılan burun estetiği ameliyatı hastaları memnun ederken giderek daha sık uygulanan bir operasyon haline gelmesi ve burun estetiği fiyatları konusunda etkilidir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetiği ameliyatı ve ameliyat sonrası dönemi olumsuz yönde etki edebilecek davranışlardan uzak durulmalıdır. Sigara kullanımı hem iyileşme sürecini yavaşlatır hem de içeriğinde yer alan nikotin ile kan damarında kasılmaya sebep olarak iyileşme dönemindeki dokuya gelen oksijeni ve kan desteğinin az seviyede olmasına neden olur. Ameliyat öncesi de sonrası tütün kullanımının sonlandırılması tavsiye edilir.

Burun (Rinoplasti) Estetik Ameliyatı Sonrası İyileşme Nasıl Olur?

Burun ameliyatı sonrası iyileşme sürecinde hastaneden ayrıldıktan sonra soğuk uygulama işlemine belirtilen şekilde iki gün devam etmelisiniz. Soğuk uygulama haricinde morluk azaltıcı krem ve benzeri ürünleri doktorunuzun tavsiyeleri ile kullanabilirsiniz. 2 hafta boyunca baş kısmı kalp seviyesinden yukarıda olmalı ve öne eğilme durumu olmamalıdır.

İstanbul da Kaç Gün Kalmalı ve Kaç Gece Hastanede Kalmalıyım?

Ameliyat sonrasında hasta genellikle hastanede bir gece kaldıktan sonra taburcu edilebilir. Bu şekilde hem ameliyat sonrası kanama ve ağrı kontrolü sağlanmış olur hem de ameliyat sonrası dönemi hastanın daha rahat geçirmesi imkan tanınır.

Hasta Ne Zaman Taburcu Olur?

Hasta ameliyat sonrası bir gece hastanede kaldıktan sonra taburcu olur. Taburcu olmadan önce evde ne yapılması gerektiği konusunda burun estetiğini gerçekleştiren doktor hastaya ayrıntılı bilgi verir.

Estetik Sonrası Hastasında Çok Ağrı Olur Mu? Morluk ya da Şişkinlik Olur Mu?

Burun estetiği ameliyatı sonrasında ciddi şekilde bir ağrı olmaz. Burun estetiği ameliyatı geçirmiş olan hastaların genelinde burun da hafif bir yanma ve basınç hissi tarifi vardır. Ameliyat sonrası gerek duyulduğunda damar yoluyla takılan serum için ağrı kesici ilaç uygulanır.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları yapılan operasyona hastaneye ve uzman ekibe göre farklılık gösterebilir. Zorunlu olması halinde devlet hastanelerinde yapılan burun ameliyatları için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından herhangi bir ücret alınmaz.

https://serifyavuz.com/burun-estetigi-rinoplasti/ bilgi için hemen tıklayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AdminAdmin