GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-12-2022 12:54

2023 KÜRESEL RESESYONUN AYAK SESLERİ!

2023 KÜRESEL RESESYONUN AYAK SESLERİ!

2023 KÜRESEL RESESYONUN AYAK SESLERİ!

 

Ünlü iş insanı,siyaset bilimci Esen Ermiş Ertürk katıldığı Tv programında küresel ve Türkiye ekonomisine dair değerlendirmelerde bulundu.

 

Öncelikle Çin'den COVID-19 ile ilgili çok kötü haberler geliyor. Son yirmi günde otuz yedi milyonu aşan vaka sayıları olduğunu açıkladılar. Artık açıklamak durumunda kaldılar ve tabii ki bu da dünyanın üretim ekonomisine önemli katkı sağlayan,dinamosu olan  sadece Çin için değil dünya için de çok parlak bir haber değil.

 

Doğrudan yatırım anlamında doğru adımlar attığımızda,  bu süreci Türkiye için pozitif ayrışarak atlatabiliriz.Coğrafi konumumuzdan kaynaklı da tercih edilebilirliğimizin artacağını düşünüyorum.

 

ZİNCİR MARKETLER UYARILDI

Bir diğer konu da evet bu zincir marketlerle alakalı Sayın Ticaret Bakanımız ve ilgili bürokratlar bugün önemli toplantılar yaptılar. Zincir marketlerin genel müdürleriyle ve gerekli uyarıları da yaptılar.   Tabii serbest piyasa ekonomisinin kötüye kullanılması hoş bir  değil. Ayrıca bununla ilgili de hukuki adımlar atılacağını düşünüyorum.

 

EYT SORUNU ÇÖZÜLECEK!

 

Zaten EYT sorununda bugün itibarıyla çözülecek gibi görünüyor. inşallah oradaki mağduriyetler de giderilecek. Daha sonra da bu gıda üretim zincirleriyle ilgili  önemli adımlar atılacağını düşünüyorum. Iki bin yirmi üç yılında herkese mutlu, sağlıklı, huzurlu, inşallah bol bereketli bir yıl olmasını diliyorum. çok teşekkür ediyorum sizlere de.

 

 

AdminAdmin